Неизвестни подробности за мравки

Уреди против гризачи Капани за мишки и плъхове Дератизационни кутии Отрови за гризачи Репаленти против гризачи Съсели arrow

Тяхното еволюционно развитие е дълго и показва как се оцелява през хилядолетията.

Освен че отблъскват мравките, цитрусите действат така и на други насекоми като хлебарки и на бълхи например, а едновременно с това придават приятен аромат на дома ви.

Освен с антенки и очи, мравката общува изключително чрез феромони. Тези вещества се изпускат от коремните жлези и оставят за другите информация, която служи едновременно за личен документ и пълна описание на околната среда. По този феромон другите разбират пола, кастата на мравката, сигнал за заплаха, маркирана писта за храна, вода, здравен картон и др. Всяка мравка разполага с хранително хоботче с мощни челюсти (мандибули). Челюстите са специализирани при видовете и кастите, а основно служат за рязане, дъвкане, трошене или атака. Коремът съдържа две отделения за храна. Едното се ползва от мравката за смилане, а другото е като раница, в които храната се складира за да се занесе до мравуняка. За разлика от повечето насекоми, мравката има силно стеснение в кръста. Талията се състои от две полуфиксирани части и е много гъвкава. Тази структура позволява подвижност и бързо обръщане на посоката, важно за подземния живот или внезапна смяна в пътя за колонията. Някои мравки имат жила, разположени на задниците си, за атака и защита от нападатели.

Технически принадлежат към раздел ципокрили заедно с осите и пчелите, но де факто криле имат само мъжките индивиди и кралиците, и то само при чифтосването (роене).

Макар мравките по принцип да не хапят и да не пренасят опасни болести като други насекоми (хлебарките, бълхите или комарите например), те могат да бъдат много досадни, ако трайно се настанят във вашето жилище. На пазара има множество химически препарати за борба с тях, но въпреки това много хора предпочитат да използват по-безопасни и природосъобразни методи за справяне с тези насекоми.

Първата стъпка в борбата с мравките е да предотвратите техния достъп до дома ви. Мравките често се вмъкват през малки пукнатини и пода или стените, фуги около тръби и кабели или прозорци и врати, които не се затварят плътно.

Градина Открийте съвети за озеленяване, засаждане, грижи за растенията и идеи за оформление на вашата градина, за да я превърнете в истински оазис на спокойствие.

В метазомата на мравките са разположени основни вътрешни органи, включително тези на размножителната, дихателната и отделителната система.

.. мравки един път. Много съм доволна, изчезнаха след това пръскане. Ако някога се появят отново, ще се доверя на фирмата.още...

Тяхната семенна течност обаче оцелява години и така те поддържат размножаването. Царицата използва семенната течност при чифтосването, с която опложда яйцата. Всяка женска царица се чифтосва само веднъж Мравки в живота си.

В царството на мравките има много различни видове. Някои са често срещани и ги познаваме с просто око. Но има и други, като мравката куршум, чието име привлича вниманието ни, въпреки че не бихте искали да се доближите до него, камо ли да ви ухапе.

Борба с Охлюви Борба с Кокошинки Борба с Листни въшки Борба със Сколопендра Борба с Щурци Борба с Щипалки Филтри

Освен че унищожават дървото, те пренасят и някои болести, които могат да погубят цяла градина с плодни дървета.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни подробности за мравки”

Leave a Reply

Gravatar